373408791 840332834455112 6282680275175863064 n

Ολοκληρώθηκε η  παρέμβαση του Δήμου Παλλήνης και της Σχολικής Επιτροπής  για τον εξωραϊσμό του προαυλίου του σχολείου μας με στόχο τη δημιουργία ενός πολύ ελκυστικού περιβάλλοντος για τις ώρες του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής αλλά και για τις ελεύθερες ώρες των μαθητών  μας στα διαλείμματά τους. Επιπλέον όλες οι αίθουσες διδασκαλίας είναι φρεσκοβαμμένες και οι μαθητές μας θα αντιμετωπίσουν ένα φιλικό και καθαρό περιβάλλον. Παρεμβάσεις που στόχο έχουν  να  συνεχίσουν  να δίνουν μια διαφορετική εικόνα για το σχολείο μας και να δημιουργούν  μια σταθερή βάση για το μέλλον. Οι παρεμβάσεις αυτές προσθέτουν  επιπλέον  ασφάλεια και ποιότητα στο παιχνίδι   και στην εκπαίδευση των  μαθητών μας με γενικότερα  πολλαπλά οφέλη για τη σχολική κοινότητα. Σας  ευχαριστούμε όλους!

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας

Σιμωτάς Κωντσταντίνος

Εξωραϊσμός του προαυλίου του σχολείου μας