agiasmos 702x459 1

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου ξεκινά η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό που θα πραγματοποιηθεί στις 8:30. Οι γονείς της Α΄ θα παραμείνουν στο σχολείο για μια πρώτη γνωριμία με τους εκπαιδευτικούς. Τα βιβλία θα δοθούν στους μαθητές την Τρίτη.

Επίσης, προκειμένου να ετοιμάσουμε τις κάρτες αποχώρησης για τους μαθητές που θα αποχωρούν χωρίς συνοδεία, θα πρέπει να μας στείλετε αντίστοιχες υπεύθυνες δηλώσεις και των δύο γονέων στο email: 1dimpali@sch.gr. Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση όπου δεν παραλαμβάνετε εσείς τα παιδιά σας αλλά κάποια άλλα πρόσωπα τα οποία θα πρέπει να μας τα δηλώσετε.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι έχουμε προγραμματίσει ενημερωτικές συναντήσεις με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας στις παρακάτω ημερομηνίες: Δευτέρα 25/9/2023, Τρίτη 7/11/2023 και Τετάρτη 20/12/2023. Για την Α΄ Τάξη η πρώτη συνάντηση θα γίνει τη Δευτέρα 18/9/2023.

Για επιπλέον πληροφορίες μπορείτε να παρακολουθείτε την ανανεωμένη ιστοσελίδα του σχολείου μας: https://1dim-pallin.att.sch.gr/

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής ευχόμαστε να έχουμε μια πανέμορφη και δημιουργική Σχολική Χρονιά!

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά – Χρήσιμες πληροφορίες