Οι μαθητές της χορωδίας μας από την ΣΤ΄ τάξη έψαλαν τα κάλαντα στην Α.Ε. Πρόεδρο της Δημοκρατίας (video)

412929452 10159965121058087 8434683894383361513 n

Ευχές για Χρόνια Πολλά, Υγεία, Ευημερία και Ειρήνη έλαβε η Α.Ε. Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Κατερίνα Σακελλαροπούλου, στο προεδρικό μέγαρο, την Κυριακή 24 Δεκεμβρίου 2023, από τους μαθητές της χορωδίας  του σχολείου μας  (ΣΤ΄ τάξης)  που  έψαλαν τα κάλαντα .

Η χορωδία του σχολείου μας επισκέφθηκε το ΚΑΠΗ Παλλήνης και τραγούδησε τα κάλαντα

ΚΑΠΗ

Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου η χορωδία του σχολείου μας επισκέφθηκε το ΚΑΠΗ Παλλήνης και τραγούδησε τα κάλαντα σε μια πολύ συγκινητική ατμόσφαιρα. Τα παιδιά έδωσαν Χριστουγεννιάτικες κάρτες που είχαν φτιάξει γι αυτό τον σκοπό, αντάλλαξαν ευχές  και δέχτηκαν παραδοσιακά κεράσματα.

Πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα «στοματική υγεία» που περιλάμβανε οδοντιατρικό έλεγχο από οδοντίατρο

D

«Στις 14/12/2023 πραγματοποιήθηκε πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα «στοματική υγεία» που περιλάμβανε οδοντιατρικό έλεγχο από οδοντίατρο στις τάξεις Α΄1,Α΄ 2,Β΄1, Β΄2,& Δ΄1 & Ε΄1. Στις 15/12/2023 πραγματοποιήθηκε πρόγραμμα αγωγής υγείας , με θέμα «στοματική υγεία» που περιλάμβανε οδοντιατρικό έλεγχο από

Πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα “Μεγαλώνοντας, αλλάζω. Τι μου συμβαίνει ;”»

puberty uncertain

Στις 4/12/2023 πραγματοποιήθηκε στο 1ο δημοτικό Παλλήνης από το Κέντρο Υγείας Σπάτων, πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα «Μεγαλώνοντας, αλλάζω .Τι μου συμβαίνει;» στις τάξεις Στ΄1 και Στ΄2.

Μάθημα …. ζωής από το ΕΚΑΒ στο σχολείο μας

ΕΚΑΒ

Στις αρχές του Δεκέμβρη,  επισκέφθηκε το σχολείο μας ασθενοφόρο του Εθνικού Κέντρου Άμεσης Βοήθειας (ΕΚΑΒ), με πλήρωμα γονείς μαθητών μας . Αρχικά είδαμε το ασθενοφόρο και μάθαμε πόσο χρήσιμο είναι  για να σώσει τη ζωή χιλιάδων ανθρώπων. Οι μαθητές των