IMG 2020

Την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024 είχαμε τη χαρά να κόψουμε τη βασιλόπιτα μας τηρώντας το καθιερωμένο έθιμο , υποδεχόμενοι τη νέα χρονιά με χαρά και αισιοδοξία.

Οι  βασιλόπιτες, -μια για κάθε τμήμα και μια για τον Σύλλογο Διδασκόντων- ήταν ευγενική προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Για κάθε πίτα  υπήρχε φυσικά και το τυχερό φλουρί που συνοδευόταν από κάποιο δώρο για τους τυχερούς μαθητές, προσφορά κι αυτό του Συλλόγου.

Η διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων για την πρωτοβουλία του  και ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τους γονείς μια χαρούμενη δημιουργική χρονιά, με υγεία, συνεργασία, πρόοδο και τύχη!

Η προσφορά  αυτή  καταδεικνύει, ακόμη μια φορά, την μέχρι τώρα άριστη και εποικοδομητική συνεργασία, Σχολείου και Συλλόγου Γονέων και ευχόμαστε αυτή να είναι διαρκής και τον νέο χρόνο!

Και του χρόνου!

Η καθιερωμένη κοπή βασιλόπιτας στο σχολείο μας για το 2024 !!!